06-185 66 407 - Minervaweg - P1 Nijhof, Baarn info@beqwaam.nl

Workshop Hollands tafeltje maken (***)

Deze workshop meubelmaken voor beginners is weer een stapje verder in het meubelmaken. U wilt wel eens een tafeltje leren maken en u bent al een beetje handig met hout.

U gaat een houten salontafeltje maken. Wat eerst een plaatje MDF en een vuren plank was, wordt in uw handen een fraai topblad en poten voor een tafeltje. De fraai ‘verjongde’ poten er onder en een ingenieuze door u zelf gemaakte verbinding, maakt het geheel af.

De afmetingen van het tafeltje zijn 35 cm rond topblad en drie  55 cm lange poten.

U zaagt deze delen uit een timmerpaneel met de decoupeerzaag. Ook laten we u zien hoe u dat kunt doen met de japanse trekzaag.

Daarna zaagt u op een zaagbak  precies onder een hoek van 17 graden de poten af. U gaat kleine en grotere gaatjes boren op de dremel, accuboor en kolomboor. Het klinkt misschien al moeilijk, maar we willen juist laten zien dat meubelmaken in de basis heel leuk is om te doen. En met een groepje medecursisten is het altijd gezellig.

U maakt het tafeltje uit vuren poten en een MDF topblad (evt fraai eiken top blad – meerprijs 15,-).

De focus van deze workshop ligt op exact aftekenen, precies boren en zagen en netjes afwerken.

1 dagdeel – 4 uur – Prijs €99,-

Workshop meubelmaken - cursus voor beginners - u maakt een klein tafeltje
Workshop meubelmaken - klein tafeltje maken voor beginners
Workshop meubelmaken - klein tafeltje maken voor beginners
Workshop meubelmaken - klein tafeltje maken voor beginners
W

Handelingen

  1. aftekenen op de relatieve manier
  2. zagen met de japanse trekzaag
  3. afkorten met de afkorter
  4. zagen met de decoupeerzaag
  5. schroeven met de accuboormachine

Workshop Data

vrijdag 12 januari 201813:00 - 16:30 uur
woensdag 24 januari 201813:00 - 16:30 uur
vrijdag 09 februari 201813:00 - 16:30 uur
zaterdag 24 februari 201813:00 - 16:30 uur
donderdag 01 maart 201813:00 - 16:30 uur
vrijdag 13 april 201813:00 - 16:30 uur
vrijdag 15 juni 201813:00 - 16:30 uur
donderdag 06 september 201813:00 - 16:30 uur
donderdag 15 november 201813:00 - 16:30 uur
W

Voor Wie

Voor de beginnende ‘meubelmaker’, man e/o vrouw! Een klein beetje handigheid is bij deze *** workshop aan te bevelen. Deze workshop is ietsje moeilijker en met meer gereedschap dan de workshop “klein bankje“. Paul en Lucien, Leonard, Johan of Bea gaan u van begin tot eind bij deze eerste stappen professioneel begeleiden.

Onze workshops bevatten geen reclames oid, sterker nog, u leert allerlei technieken met allerlei soorten en merken gereedschap.

Aantal cursisten
Bij deze workshop komen minimaal 3 en maximaal 5 deelnemers.

W

De prijs:

  • Prijs is inclusief vuren/multiplex/MDF hout en beslag.
  • Eventueel kunt u het blad van prachtig eiken krijgen – kleine meerprijs van 15,- (de poten maakt u van vuren)

Foto's eerdere workshops

W

Wat kan ik hierna doen?

Wij raden u van harte aan om na deze workshop de Meubelmaken ‘hout en machines’ te volgen. U gaat dan met de zaagmachine planken zagen tot een fraaie bank.